Inauguracja nowej edycji studiów podyplomowych „Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie”

W sobotę 18 kwietnia 2020 roku rozpoczęły się zajęcia dydaktyczne on – line na studiach podyplomowych z Polityki ochrony środowiska, ekologii i zarządzania. Podczas uroczystej inauguracji odbywającej się w przestrzeni wirtualnej – ze względu na okoliczności zewnętrzne – słuchacze wysłuchali przemówienia inauguracyjnego JM. o. dr Zdzisława Klafki – rektora WSKSiM, który zwrócił uwagę, że są to studia, które mają nauczyć integralnego spojrzenia na przyrodę i są one niejako realizacją testamentu śp. Prof. dr hab. Jana Szyszko, inicjatora tego kierunku. W inauguracji uczestniczyła też córka Pana Profesora dr Katarzyna Szyszko-Podgórska, która pokreśliła, że cieszy się z kontynuacji studiów na tym kierunku, który łączy wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzę z zakresu prawa, filozofii, etyki z wiedzą przyrodniczą. Następnie słuchacze mieli możliwość uczestniczyć w wykładzie Doradcy Prezydenta RP Pawła Sałka. W Kancelarii Prezydenta RP zajmuje się on sprawami ochrony środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju, wcześniej pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska – Pełnomocnika Rządu ds. polityki klimatycznej w rządzie Premier Beaty Szydło i Premiera Mateusza Morawieckiego.