Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie

Studia podyplomowe na kierunku Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie kierowane są głównie do osób zainteresowanych zrównoważonym rozwojem, pracowników instytucji państwowych związanych z ochroną środowiska, edukatorów, przedstawicieli samorządów oraz absolwentów kierunków przyrodniczych, ekonomicznych i prawniczych.

W ramach zajęć terenowych student uczy się rozpoznawania dziko żyjących gatunków oraz siedlisk ich występowania, a także poznaje zasady funkcjonowania poszczególnych siedlisk przyrodniczych i ich powiązań w układzie krajobrazowym w kontekście Natury 2000.

Szczególną uwagę poświęca się możliwościom kształtowania siedlisk i krajobrazów za pomocą inżynierii ekologicznej celem kształtowania bioróżnorodności i wykorzystania jej dla tworzenia miejsc pracy w terenach niezurbanizowanych.

Absolwent jest specjalistą ds. polityki ochrony środowiska, posiada wiedzę teoretyczną, dobrze umocowaną w istniejącym i zmieniającym się prawie polskim i UE, może znaleźć zatrudnienie zarówno na szczeblu samorządowym, jak i w instytucjach centralnych, jest przygotowany do kreowania koncepcji zrównoważonego rozwoju (przygotowania projektów dotyczących szans i możliwości zrównoważonego rozwoju) tak, by nie popełniać błędów środowiskowych państw rozwiniętych gospodarczo oraz potrafi te błędy w sposób profesjonalny naprawiać.

Określono następujące terminy zjazdów dla kierunku Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie obowiązujące w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021:

• 12-13 września 2020 r. (zjazd terenowy – Tuczno)
  • 26-27 września 2020 r.
  • 10-11 października 2020 r.
  • 24-25 października 2020 r.
  • 14-15 listopada 2020 r.
  • 28-29 listopada 2020 r.
  • 12-13 grudnia 2020 r.
  • 16-17 stycznia 2021 r.

Harmonogram zjazdów dla semestru letniego:

• 10-11 kwietnia 2021 r.
  • 08-09 maja 2021 r.
  • 15-16 maja 2021 r.
  • 12-13 czerwca 2021 r.
  • 26-27 czerwca 2021 r.

Informacje w sekretariacie

W tytule wpłaty wpisując: imię i nazwisko słuchacza, kierunek studiów – opłata rekrutacyjna za studia podyplomowe „polityka ochrony środowiska”.

Rekrutacja trwa do 15 marca 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego).