Retoryka i wystąpienia przed kamerą

Retoryka i wystąpienia przed kamerą (II edycja) to dwusemestralne studia podyplomowe obejmujące wykłady i zajęcia warsztatowe z wyraźnym naciskiem na zajęcia praktyczne z zakresu rozpowszechniania kultury słowa. Studia obejmują m.in. zajęcia z podstaw komunikacji społecznej, retoryki klasycznej, retoryki stosowanej, pedagogiki mass mediów, etyki, sztuki argumentacji, specyfiki kontaktów z mediami, technik radzenia sobie z tremą i stresem.

Studia skierowane są do każdego, kto chce pracować nad swoim aparatem mowy, dykcją, pięknym wypowiadaniem się. Studia uczą jak poradzić sobie z tremą i stresem, zwłaszcza w sytuacji wystąpień przed kamerą. Adresowane są szczególnie do nauczycieli, samorządowców, prawników, doktorantów, lekarzy, kapłanów i sióstr zakonnych, osób prowadzących działalność gospodarczą, urzędników różnego szczebla – wszystkich, których efekt pracy jest zależny od właściwego i skutecznego posługiwania się słowem mówionym.

Celem studiów jest nabycie i udoskonalenie takich umiejętności jak: przemawianie publiczne, precyzyjne i poprawne wyrażanie myśli, budowanie klarownego przekazu, emisji głosu, właściwej dykcji i artykulacji, kreowanie wizerunku dobrego mówcy, świadome używanie języka jako narzędzia komunikacji, radzenie sobie z barierami komunikacyjnymi, skuteczne opanowanie stresu i tremy w kontaktach z mediami.

Studia kończą się przygotowaniem pracy dyplomowej w formie krótkiego wystąpienia publicznego – przed komisją i pozostałymi słuchaczami z grupy.

Absolwent jest ambasadorem kultury żywego słowa. Potrafi pięknie się wypowiadać, budować swój wywód logicznie, w oparciu o zasady retoryki klasycznej. Zna zasady poprawnej emisji głosu. Jest świadomy celu swojej wypowiedzi, a tym samym widzi jej skutki. Absolwent łatwiej wysławia się i jest bardziej przekonujący. Wie jak przemawiać i rozmawiać zwłaszcza podczas wystąpień przed kamerą.

Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne ze wzorem określonym rozporządzeniem MNiSW.

Określono następujące terminy zjazdów dla kierunku Retoryka i wystąpienia przed kamerą dla słuchaczy rozpoczynających naukę od marca 2021 r. (II edycja):

• 10-11 kwietnia 2021 r.
  • 08-09 maja 2021 r.
  • 29-30 maja 2021 r.
  • 12-13 czerwca 2021 r.
  • 26-27 czerwca 2021 r.
  • od lipca 2021 do października 2021 trwa przerwa wakacyjna. Terminy zjazdów na kolejny semestr zostaną podane we wrześniu 2021 r.

Czesne za studia na kierunku Retoryka i wystąpienia przed kamerą w roku akademickim 2020/2021 wynosi: 4000 zł w przypadku płatności jednorazowej.

W tytule wpłaty wpisując: imię i nazwisko słuchacza, kierunek studiów – opłata rekrutacyjna za studia podyplomowe „retoryka i wystąpienia przed kamerą”.

Rekrutacja trwa do 15 marca 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego).