Piknik rodzinny absolwentów i studentów MBA WSKSiM

W dniach 21-23 maja 2021 r., w ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Bażyna” w Pogorzelicy, odbył się piknik rodzinny MBA.

Pomysł na zorganizowanie pikniku rodzinnego zrodził się wśród absolwentów i obecnych studentów studiów podyplomowych MBA WSKSiM, którzy dzieląc na co dzień życie rodzinne, pracę i naukę, pragnęli dowieść, że wszystkie elementy życia codziennego nie wykluczają się i mogą się wzajemnie ze sobą przeplatać. Wystarczy tylko podążać za słowami głoszonymi przez Jana Pawła II, że „Pośród wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą od której nie może się odłączyć”.

Piknik zawierał w sobie elementy duchowe, dydaktyczne i integracyjne. W ramach tego wydarzenia zorganizowane były warsztaty, zarówno dla dorosłej, jak i dla młodszej grupy uczestników.

Ponadto uczestnicy wzięli udział w inscenizacji historycznej pt. „Historia barwy i broni żołnierza polskiego na przestrzeni dziejów” w wykonaniu Grupy Rekonstrukcyjno – Historycznej „Nałęcz”, a także odbyli podróż unikatową koleją wąskotorową, podczas której w rolę przewodnika wcielił się Wojciech Pietrzak – obecny student studiów podyplomowych MBA WSKSiM.

Także swoją obecnością zaszczycił rektor uczelni – o. dr Zdzisław Klafka, przyłączając się do rodzinnego spotkania. Aktywne uczestnictwo Rektora było pięknym uwieńczeniem Pikniku.

Piknik zakończył się Mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Pogorzelicy, po której rodziny wróciły do swoich domów i codziennych obowiązków.