Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie

Studia podyplomowe na kierunku Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie kierowane są głównie do osób zainteresowanych zrównoważonym rozwojem, pracowników instytucji państwowych związanych z ochroną środowiska, edukatorów, przedstawicieli samorządów oraz absolwentów kierunków przyrodniczych, ekonomicznych i prawniczych.

Studia współfinansowane są środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Uwaga! Ze względu na warunki dofinansowania z oferty nie mogą skorzystać właściciele i pracownicy przedsiębiorstw prywatnych.

Studia oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej obejmują także udział w interesujących wyjazdach i praktycznych warsztatach terenowych umożliwiających:

• rozpoznawanie gatunków ptaków w ich środowisku bytowania w podziale na środowisko wodne, tereny bezleśne ze szczególnym uwzględnieniem ptaków ważnych dla Polski z aneksu I i II dyrektywy ptasiej;
  • poznanie dyrektywy habitatowej wraz z krótką charakterystyką typów siedlisk przyrodniczych występujących w Polsce, ważnych dla UE, gatunków roślin i zwierząt ważnych dla UE (zał. II, IV, V), wraz z nauką rozpoznawania tych gatunków i omówieniem kryteriów wyboru terenów kwalifikujących;
  • rozpoznawanie gleb i zasad ich funkcjonowania (współdziałanie roślin i zwierząt);
  • poznanie sukcesji, regeneracji i zmiany w środowisku na tle celowej działalności gospodarczej człowieka;
  • przyjrzenie się przykładom realizacji inwestycji otwartych w obszarach Natura 2000 na bazie dokumentów źródłowych.

Obecnie na rynku pracy brakuje specjalistów i osób posiadających wiedzę w zakresie polityki ochrony środowiska, dlatego ukończenie podyplomowych studiów w AKSiM w Toruniu otworzy możliwości uzyskania gruntownego wykształcenia i zdobycia zawodu – specjalisty ds. polityki ochrony środowiska

Absolwent jest specjalistą ds. polityki ochrony środowiska, posiada wiedzę teoretyczną, dobrze umocowaną w istniejącym i zmieniającym się prawie polskim i UE, może znaleźć zatrudnienie zarówno na szczeblu samorządowym, jak i w instytucjach centralnych, jest przygotowany do kreowania koncepcji zrównoważonego rozwoju (przygotowania projektów dotyczących szans i możliwości zrównoważonego rozwoju) tak, by nie popełniać błędów środowiskowych państw rozwiniętych gospodarczo oraz potrafi te błędy w sposób profesjonalny naprawiać.

Pozostały ostatnie wolne miejsca na kolejną edycję Studiów Podyplomowych Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie. Szczegółowych informacji udziela Sekretariat Studiów Podyplomowych.

Określono następujące terminy zjazdów dla kierunku Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie obowiązujące w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022:

Harmonogram zjazdów dla semestru letniego – nowej edycji studiów:

• 9-10 kwietnia 2022 r.
  • 7-8 maja 2022 r.
  • 21-22 maja 2022 r.
  • 11-12 czerwca 2022 r.

Harmonogram kolejnych zajęć (w tym zajęć terenowych) zostanie podany w terminie późniejszym.

Ze względów organizacyjnych, wszystkich słuchaczy prosimy o sprawdzanie swojej poczty w domenie AKSiM przed każdym zjazdem.

Studentom studiów podyplomowych uczelnia zapewnia bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w czasie zajęć terenowych oraz atrakcyjne ceny zakwaterowania w czasie zajęć stacjonarnych w siedzibie Uczelni.

Całkowita opłata studia na kierunku Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie w roku akademickim 2021/2022 wynosi: 2050 zł (po dofinansowaniu).

Słuchacz studiów podyplomowych podpisując umowę o naukę składa pisemną deklarację określającą wybór formy płatności. Informacje o opłacie rekrutacyjnej zostały zawarte w zakładce Rekrutacja.

Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów podyplomowych w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych prowadzona jest w formie elektronicznej. Jeśli rejestrujesz się pierwszy raz, załóż konto na stronie rejestracja.wsksim.edu.pl lub zaloguj się przez swoje konto Google / Facebook. Jeśli korzystałeś już wcześniej z naszego systemu rekrutacyjnego, to kolejna aplikacja będzie jeszcze łatwiejsza.

• list motywacyjny ze wskazaniem aktualnego miejsca zatrudnienia,

W tytule wpłaty wpisując: imię i nazwisko słuchacza, kierunek studiów – opłata rekrutacyjna za studia podyplomowe „Polityka ochrony środowiska”.

Pozostały ostatnie wolne miejsca. Szczegółowych informacji udziela Sekretariat Studiów Podyplomowych.